ULUSLAR LİGİ’NDE A MİLLİ TAKIMIMIZIN ALDIĞI SONUÇLAR

A Milli Takımımız UEFA Uluslar B Ligi 3. Grupta Rusya, Macaristan ve Sırbistan ile birlikte yer alıyor. Oynadığı 4 maçta toplam 3 puan alan Millilerimiz henüz galibiyetle tanışamadı.

Milliler bu karşılaşmalarda toplam 3 gol atarken, kalesinde 4 gol gördü. Gollerimiz Ozan Tufan, Hakan Çalhanoğlu ve Kenan Karaman’dan geldi.

İşte A Milli takımımızın Uluslar Ligi’nde aldığı sonuçlar!

Grup’ta 5. maçlar öncesinde Rusya 8 puanla lider durumda bulunuyor. 2. sıradaki Macaristan ise 7 puana sahip. Grupta Türkiye 3 puanla 3. sırada yer alırken, Sırbistan, 2 puanla son sırada yer alıyor.

UEFA Uluslar Ligi’nin Dünya Kupası’na etkisi nedir?

Dünya Kupası Elemeleri’nin formatında büyük çapta bir değişiklik yaşanmadı. Gruplarını ilk sırada tamamlayan 10 takım, doğrudan Katar’da düzenlenecek finallere yükselecek. Play-Off maçlarının formatında ise bazı değişikliklere gidildi. İki aşamalı eleme turundan oluşacak Play-Off maçları sonrasında 3 takım daha finaller için vize alacak.

Gruplarını ikinci sırada tamamlayan 10 takım ile UEFA Uluslar Ligi gruplarını en iyi puanla lider tamamlayan ancak 2022 Dünya Kupası eleme gruplarında ilk ikiye giremeyen iki takım (toplam 12 ekip) bu maçlarda mücadele edecek.